Wout Grey spacious shoulder bag
Enjoy spring sale up to 50% off, ending Tuesday 31 March, and become the heroine of your own colourful story. Bloom with spring and show the world that your story begins with VUCH.
This sporty and elegant bag can handle it all – from meetings to squats! It's lightweight, practical, and ready to take on any challenge with you. It has a shoe…
More informationThis sporty and elegant bag can handle it all – from meetings to squats! It's lightweight, practical, and ready to take on any challenge with you. It has a shoe compartment, small pockets for essentials, and space for a laptop, so you'll have everything under control. Water bottle? Of course, that fits too!
- Main zip closure
- Plenty of inner pockets
- Shoe + bottle compartment
- Laptop pocket
- Crossbody strap included
| Size | 350 x 320 x 130 mm |
| Material | Textile |
| Weight | 700 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Grey |
| Style | Travel, Casual |
| Strap length | 63 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Shoulder Bags
Are you looking for a bag that will faithfully serve you and never let you down? Then don't hesitate and get a Vuch shoulder bag. Whether single-colored or multi-colored, with a wide or narrow strap, casual or bold. Which one will be your favorite?
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.