Thalie Big Beige large and spacious handbag
Up to 50% off means one thing. Pick a piece you’ll love wearing again and again.
Bigger model, more possibilities. This handbag is a more generous version of our beloved Thalie design. It retains its addictive elegance but adds space for everything…
More informationBigger model, more possibilities. This handbag is a more generous version of our beloved Thalie design. It retains its addictive elegance but adds space for everything your day demands, from a laptop to your essential makeup bag. The timeless shape with longer handles makes it a stylish and practical partner that keeps pace with you in the office and at meetings, whilst looking great with every cup of coffee.
- Big sister of the Thalie model
- Main magnetic closure
- Inner zip pocket + two compartments
- Really spacious handbag
- Long handles for comfortable carrying
| Size | 240 x 580 x 170 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 550 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Plain |
| Colour | Beige |
| Style | Elegant, Travel |
| Strap length | 60 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" ", 15,6" ", 17,3" " |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Silver |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
LARGE HANDBAGS
Unfortunately, we're not at Hogwarts and we don't have Hermione's magical bag that could fit a tent. But fortunately, we live in a world where large handbags are in and there's Vuch, which has a whole section of them, so you can choose your big beauty that will hold everything essential and non-essential that you need to have with you.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.