Benita Brown large zippered handbag
The product is currently sold out
When will it be back in stock? Colors:Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
Some handbags can fit everything girls (don't) need. This one has the perfect size for everyday essentials. You can comfortably store your lunch, small laptop, umbrella,…
More informationSome handbags can fit everything girls (don't) need. This one has the perfect size for everyday essentials. You can comfortably store your lunch, small laptop, umbrella, and smartphone. As soon as you pick it up, you'll appreciate how sturdy, smooth, and shape-retaining it is. Still missing something? Looking in vain for our signature polka dots? Take a peek inside.
- Refined elegance on the surface, playful inside
- Includes cosmetic pouch (150 x 220)
- Back zippered pocket for small items
-
Long attachable strap – two ways to carry
| Size | 280 x 330 x 140 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 690 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Brown |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 80 - 122 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" " |
| Zipper material | Metal |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Golden |
| Properties | 2 in 1, Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
LARGE HANDBAGS
Unfortunately, we're not at Hogwarts and don't have Hermione's magical bag that could fit even a tent. But fortunately, we live in a world where large handbags are in style and there's Vuch, which has a whole section of them, so you can choose your big beauty that will hold everything essential and non-essential that you need to have with you.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.