Elion Bumbag Pink bum bag with adjustable strap
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
A compact companion to our Elion backpack. Whilst the Elion fits a whole weekend, this bum bag keeps your essentials safe with every step, whether you're heading to the…
More informationA compact companion to our Elion backpack. Whilst the Elion fits a whole weekend, this bum bag keeps your essentials safe with every step, whether you're heading to the city or a festival. A minimalist piece that holds the most important things, and thanks to reflective elements, keeps you safe even after dark.
- Main zip closure
- External zip pocket
- Rubberised top section
- Adjustable strap with buckle
| Size | 130 x 330 x 50 mm |
| Material | Synthetic leather, Textile |
| Weight | 240 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Pink |
| Style | Travel, Casual |
| Strap length | 74 - 128 cm |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Medium |
| Colour of fittings | Black |
| Properties | Hidden pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Bum Bags
The grand comeback. A phrase that's associated with bum bags. Global, original. These and many more connotations are evoked by this fashion accessory. Once a fashion faux pas, today a must-have product in your wardrobe. So, have we convinced you that you need to have one at home? In that case, don't hesitate and order now.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.