Sora Rio Brown large raffia handbag
Up to 50% off means one thing. Pick a piece you’ll love wearing again and again.
A large bag with the scent of summer. This model combines the lightness of raffia and the elegance of leatherette details. It's a bag for days when you won't settle for…
More informationA large bag with the scent of summer. This model combines the lightness of raffia and the elegance of leatherette details. It's a bag for days when you won't settle for less. It easily carries a book, sunglasses and even small shopping. Long handles ensure comfortable shoulder carrying, whilst the sophisticated design adds flair to your summer outfit.
- Main magnetic closure
- Raffia effect design
- Inner zip pocket + two small compartments
- Long handles for comfortable carrying
| Size | 270 x 460 x 130 mm |
| Material | Synthetic leather, Polypropylene |
| Weight | 520 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Multicolour, Woven |
| Colour | Brown |
| Style | Casual |
| Strap length | 57 cm |
| Fits A4 | no |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Golden |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
LARGE HANDBAGS
Unfortunately, we're not at Hogwarts and we don't have Hermione's magical bag that could even fit a tent. But fortunately, we live in a world where large handbags are in and there's Vuch, which has a whole section of them, so you can choose your big beauty into which you can put everything essential and non-essential that you need to have with you.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.