Roselda Classy Green quilted handbag with cosmetic pouch
Only until Tuesday 12 May can you enjoy the spring sale. With discounts up to 50% off, you can treat yourself for the best prices.
A handbag that builds on the popular Roselda model, but comes with new chic quilting. Elegant and sturdy, ideal for moments when you want to have style firmly in hand.…
More informationA handbag that builds on the popular Roselda model, but comes with new chic quilting. Elegant and sturdy, ideal for moments when you want to have style firmly in hand. Inside, you'll also find a hygiene pouch in the bag's colour that matches and helps. A practical detail you'll appreciate every day.
- Popular model with quilting
- Main closure with magnet and clasp
- Internal compartments for small items
- Cosmetic pouch in bag's colour
- Crossbody strap included with bag
| Size | 260 x 320 x 155 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 500 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Plain, Quilted |
| Colour | Green |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 130 - 145 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Golden |
| Properties | 2 in 1, Long shoulder strap |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
HANDBAGS
"Thinking about getting a handbag you'll never let go of? Then stop thinking and go for it. What's more, you can choose from many shapes, colours and variations with us. In short, you'll find exactly the one that will complement you wonderfully. We believe you'll be inseparable partners going hand in hand together."
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.