Roselda MN Brown handbag with cosmetic bag
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
Another refined piece that's worth having in your wardrobe. Brown is simply a must-have piece that will enhance any outfit. Regardless of where you're heading. Roselda…
More informationAnother refined piece that's worth having in your wardrobe. Brown is simply a must-have piece that will enhance any outfit. Regardless of where you're heading. Roselda hides a cosmetic pouch inside, which in case of emergency, can also be used as a small crossbody bag.
- Elegant design with monogram
- Includes a small cosmetic pouch, suitable as a crossbody bag
- Adjustable strap included
- Dual closure with a magnet and a snap
| Size | 260 x 330 x 140 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 405 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | VUCH monogram |
| Colour | Brown |
| Type | Regular |
| Collection | Monogram |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 131 - 146 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" " |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Black |
| Properties | 2 in 1, Long shoulder strap |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Discover more
Monogram
Do you want to have unprecedented flair and be Vuch in every way? Vuch monogram collection is designed just for you. Pamper yourself with a piece that radiates style every step of the way, accentuated by Vuch logo. Whether you express it with a handbag, a wallet or a backpack...
Vuch is your most loyal love, so tell everyone without saying a word.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.