Elwin Brown spacious zip-up backpack
Elwin is thoughtfully designed for everyday demands, with plenty of space for a laptop and padded back for comfortable carrying. It has a front pocket, so everything you…
More informationElwin is thoughtfully designed for everyday demands, with plenty of space for a laptop and padded back for comfortable carrying. It has a front pocket, so everything you need will always be at hand.
- Elegant laptop backpack
- Distinctive front pocket with full zip opening
- Plenty of internal and external pockets
| Size | 420 x 290 x 120 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 680 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Brown |
| Volume | 15 |
| Style | Elegant, Student, Casual |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| Colour of fittings | Silver |
| Properties | Bottle pocket, Padded back, Padded straps, Inner zip pocket, Laptop pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
BACKPACKS
Practicality, comfort and functionality. Characteristics that are inseparably linked with backpacks, which are the perfect fashion alternative to handbags. If you feel this is exactly what you're looking for, then browse our pages. In our range we have both sportier backpacks that you can easily take to the mountains, as well as elegant companions that will perfectly complement your urban outfit.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.