Roselda MN Blue handbag with cosmetic pouch
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
Another exquisite piece that's worth having in your wardrobe. Simply a must-have piece that will enhance any outfit. No matter where you're heading. Inside it conceals a…
More informationAnother exquisite piece that's worth having in your wardrobe. Simply a must-have piece that will enhance any outfit. No matter where you're heading. Inside it conceals a cosmetic pouch, which you can also use as a small crossbody bag in a pinch.
- Elegant monogram design
- Includes a small cosmetic pouch, also suitable as a crossbody bag
- Adjustable strap included
- Double closure with magnet and clasp
| Size | 260 x 330 x 140 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 405 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Plain, VUCH monogram |
| Colour | Blue |
| Collection | Monogram |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 131 - 146 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 13,3" " |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Silver |
| Properties | 2 in 1, Long shoulder strap |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Discover more
Monogram
Want to have unprecedented flair and be Vuch through and through? The meticulously designed Vuch monogram collection is here for you. Treat yourself to a piece that radiates style underlined by the Vuch logo on every centimetre. Whether you express it with a handbag, wallet, or backpack…
Vuch is your most faithful love, so tell everyone without a single word.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.