Boney Brown smooth handbag to carry
Only until Tuesday 26 May can you shop during Color Days with 25% off using code CD25. Whether you love soft shades or bold statement pieces, now is the perfect time to treat yourself.
This beauty was inspired by the Cynthia bag and enhanced with three spacious compartments. In the center, you'll find a secure zip, and on the sides, two open pockets…
More informationThis beauty was inspired by the Cynthia bag and enhanced with three spacious compartments. In the center, you'll find a secure zip, and on the sides, two open pockets for quick access. Just snap the magnet, and you're ready to hit the streets. Plus, the new metal logo will bring a smile to your face.
- Main space divided into three pockets
- Middle pocket with zip, side pockets with magnet
- Internal zippered pocket, compartments for small items
- Crossbody strap included
| Size | 280 x 350 x 140 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 720 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Plain |
| Colour | Brown |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 106 - 120 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| Zipper material | Metal |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Golden |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Handbags to Carry
Are you thinking about getting a handbag that you'll never want to put down? Stop hesitating and go for it. Here, you can choose from many shapes, colors, and variations. You'll definitely find the perfect one that complements you beautifully. We believe you'll become inseparable partners, going hand in hand.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.