Noreen Beige shopping bag for hand and shoulder carry
The product is currently sold out
When will it be back in stock?Enjoy spring sale up to 50% off, ending Tuesday 31 March, and become the heroine of your own colourful story. Bloom with spring and show the world that your story begins with VUCH.
Sometimes it takes very little to create a bag you'll fall in love with at first shop. This is it. Lightweight, unlined, without unnecessary frills, but with thoughtful…
More informationSometimes it takes very little to create a bag you'll fall in love with at first shop. This is it. Lightweight, unlined, without unnecessary frills, but with thoughtful details you'll appreciate from your very first shopping trip. Inside there are zip pockets for your phone, keys or wallet.
Minimalist, but clever. Simply an easy-going companion that knows how you shop.
- Main zip closure
- Two spacious internal pockets
- Lightweight material
- Can be carried by hand or on shoulder
| Size | 365 x 480 x 105 mm |
| Material | Textile |
| Weight | 410 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Beige |
| Style | Travel, Casual |
| Strap length | 64 cm |
| Fits A4 | yes |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Properties | Durable material |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
LARGE HANDBAGS
Unfortunately, we're not at Hogwarts and we don't have Hermione's magical bag that could even fit a tent. But fortunately, we live in a world where large handbags are in fashion and there's Vuch, which has a whole section of them, so you can choose your large beauty that will hold everything essential and non-essential that you need to have with you.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.