Verner Pink urban stroller backpack
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
Verner, the supermoms choose you! Because each of them needs to have their arsenal within reach. You can attach this backpack to a stroller or a suitcase. It's got…
More informationVerner, the supermoms choose you! Because each of them needs to have their arsenal within reach. You can attach this backpack to a stroller or a suitcase. It's got special thermal pockets for feedings, and you can fit bottles for triplets. All in a cute pink canvas that won't get messy.
- Large main compartment with zipped pocket for small items
- Detachable handles with stroller attachment
- Rear strap for attaching to suitcase
- 2 internal compartments without fastening, two side compartments
- 2 thermal compartments and 1 front zippered pocket with zipper closure
| Size | 400x 280x160 mm |
| Material | Textile |
| Weight | 568 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Pink |
| Type | Stroller backpack |
| Volume | 18 |
| Collection | Aira & TechniC |
| Style | Travel, Casual |
| Strap length | 45 - 92 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 15,6" " |
| Zipper material | Plastic |
| Properties | Bottle pocket, Stroller strap, Durable material, Hidden pocket, Inner zip pocket, Suitcase strap, A thermo pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
TechniC
A collection inspired by the city and nature.
Mellora and Noel backpacks have been reigning supreme for some time now, and their strengths have inspired several cool successors. The Vuchkas in the TechniC collection are made of super durable canvas, so they won't peel off and you can clean the dirt off in no time. Get yourself a reliable partner for all your essentials and enjoy wandering the world without worry.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.