Eternal love backpack from limited edition
The product is currently sold out
When will it be back in stock? Colors:Enjoy spring sale up to 50% off, ending Tuesday 31 March, and become the heroine of your own colourful story. Bloom with spring and show the world that your story begins with VUCH.
It's true that the term "eternal" is usually a bit of a contradiction with "limited", but in this case it's just the opposite. Eternal love is an unmissable backpack…
More informationIt's true that the term "eternal" is usually a bit of a contradiction with "limited", but in this case it's just the opposite. Eternal love is an unmissable backpack that has been given birth by a combination of artistic spirit, popular design and the representation of an emotion that is older than time itself.
- Original design - each backpack made only in 200 pcs
- Made in cooperation with pop-art artist Josef Rataj (https://www.ratajart.com/)
- Luxury gift package
| Size | 345 x 280 x 120 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 760 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Multicolour |
| Colour | Blue |
| Volume | 12 |
| Strap length | 54 - 98 cm |
| Volume | 11-15 l l |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Rataj second collection
„At a time when spreading peace and love is more than needed, we come up with the second series of the successful limited edition, Rataj 2! A unique combination of pop art from the workshop of Josef Rataj and the popular Vuchkas, which can be summed up thematically with the single slogan: “PEACE and LOVE”."
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.