Peaceful love handbag from limited edition
The product is currently sold out
When will it be back in stock? Colors:Enjoy spring sale up to 50% off, ending Tuesday 31 March, and become the heroine of your own colourful story. Bloom with spring and show the world that your story begins with VUCH.
Just as Bonnie has Clyde and Michael has Kit, PEACE has LOVE. Introducing the original Peaceful Love handbag with a pop art representation of the most beautiful…
More informationJust as Bonnie has Clyde and Michael has Kit, PEACE has LOVE. Introducing the original Peaceful Love handbag with a pop art representation of the most beautiful sentiment, imprinted with the eternal beauty of the famous David. And they said that accessories are not art.
- Original design - each handbag made only in 300 pcs
- Made in cooperation with pop-art artist Josef Rataj (https://www.ratajart.com/)
- Luxury gift package
| Size | 200 x 240 x 50 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 270 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Multicolour |
| Colour | Blue |
| Style | Casual |
| Strap length | 75 - 132 cm |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Silver |
| Properties | Long shoulder strap |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Rataj second collection
„At a time when spreading peace and love is more than needed, we come up with the second series of the successful limited edition, Rataj 2! A unique combination of pop art from the workshop of Josef Rataj and the popular Vuchkas, which can be summed up thematically with the single slogan: “PEACE and LOVE”."
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.