Oresta Blue elegant smooth laptop bag
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
We all know those laptop bags that fit nothing but the computer itself. Getting even just the charger inside is a problem. So meet Oresta – your future favourite laptop…
More informationWe all know those laptop bags that fit nothing but the computer itself. Getting even just the charger inside is a problem. So meet Oresta – your future favourite laptop bag. It has a gorgeous colourful interior that's spacious and hides loads of clever little pockets. It's also made from a material that's easy to maintain and holds its shape well, so whatever you store in Oresta, it will always look neat and elegant.
- Main zip fastening
- Interior space divided into two sections
- Internal compartments and zip pocket
- External zip pocket
- Nylon security strap
| Size | 300 x 390 x 100 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 769 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Blue |
| Volume | 12 |
| Collection | SimplyV |
| Style | Elegant, Work, Student |
| Strap length | 77 - 141 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| Zipper material | Metal |
| Colour of fittings | Silver |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket, Laptop pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
SimplyV
Simple Vušky, Simply Vuch!
Timeless, minimalist and elegant. The SimplyV collection can easily do without embellishments. Because there's beauty in simplicity. The main role in the design of each SimplyVuška is played by clean lines, smooth material and delicate metal details. Simply nothing extra and yet nothing missing. So which one will be simply yours?
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.