Nuria Yellow mini handbag with zipper
Up to 50% off means one thing. Pick a piece you’ll love wearing again and again.
Even if you're wearing all black, this handbag will make your outfit and yourself shine. Trust me, the colour yellow always puts a smile on your lips. That's why this…
More informationEven if you're wearing all black, this handbag will make your outfit and yourself shine. Trust me, the colour yellow always puts a smile on your lips. That's why this bag can make you smile even on Monday morning. Try it, Nuria Yellow can do it.
- Main zipper closure
- Inner compartment for small items and zippered pocket
- Exterior zippered pocket
- Lightweight and durable material
| Size | 165 x 200 x 50 mm |
| Material | Textile |
| Weight | 173 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Yellow |
| Style | Everyday, Casual |
| Strap length | 75 - 135 cm |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Medium |
| Colour of fittings | Black |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Mini handbags
„Cell phone, wallet, keys, that' s it. There are days when this is all you need. And for those days, we've created a collection of mini handbags. They're small but handy, because we don't forget about practicality. Even though they're mini, you'll still keep those few things in order. You'll also have a strap to keep your hands free. In the blink of an eye, you can turn it into a stylish handbag. You can use the mini handbag for a date, a stroll through the city or even for a cultural outing. Now it's up to you which mini beauty you want to let into your wardrobe.“
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.