Gabi Casual Black handbag with a cosmetic bag
Today only can you shop during Color Days with 25% off using code CD25. Whether you love soft shades or bold statement pieces, now is the perfect time to treat yourself.
At first glance, it looks like the Gabi we all love because it's got a companion. But on second glance, it's clear that this Gabi is more casual. It's made of a softer…
More informationAt first glance, it looks like the Gabi we all love because it's got a companion. But on second glance, it's clear that this Gabi is more casual. It's made of a softer material and its handles resemble a ribbon. Wouldn't that be the perfect gift? Besides, we tried to count how many different ways you can carry it, but it's a futile struggle. With an extra pouch of quilted nylon and two straps, it's an equation of plenty combinable pieces.
- Two handbags for the price of one
- Padded round handles that fit well in the hand
- Two shoulder straps
- Snap and magnet main closure
- Embossed Vuch logo
| Size | 270 x 320 x 140 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 510 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Plain |
| Colour | Black |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 85 - 135 (75 - 140) cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Silver |
| Properties | 2 in 1, Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Handbags
Thinking of getting a handbag that you'll never take off your hand again? Then think no more and go for it. Here you can choose from many shapes, colours and variations. In short, you'll find just the right one to complement you. We believe that you will be inseparable partners who will go hand in hand.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.