Carlene Brown large crossbody bag with zip
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
No crossbody bag is big enough for you? Well, Carlene will be. It has the best of both fashion worlds. Throw it over your shoulder and no constant slipping is on the…
More informationNo crossbody bag is big enough for you? Well, Carlene will be. It has the best of both fashion worlds. Throw it over your shoulder and no constant slipping is on the agenda. Plus it's really spacious, so even a small shop will fit in it. And the triple V as a charm simply suits it perfectly.
- Main zip closure
- One of the largest crossbody bags
- Front zip pocket
- Large detachable logo as charm
| Size | 280 x 255 x 50 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 370 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Multicolour, VUCH monogram |
| Colour | Brown |
| Collection | Monogram |
| Style | Casual |
| Strap length | 70 - 125 cm |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Plastic |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Black |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Monogram
Want to have unprecedented flair and be Vuch through and through? The meticulously thought-out Vuch monogram collection is here for you. Treat yourself to a piece that radiates style underlined by the Vuch logo on every centimetre. Whether you say it with a handbag, wallet, or backpack...
Vuch is your most faithful love, so tell everyone without a single word.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.