Inchel Black spacious city backpack
Only until Tuesday 26 May can you shop during Color Days with 25% off using code CD25. Whether you love soft shades or bold statement pieces, now is the perfect time to treat yourself.
The elegant Inchel city backpack perfectly combines style and practicality. A truly spacious backpack where you can fit everything you need for your urban adventures or…
More informationThe elegant Inchel city backpack perfectly combines style and practicality. A truly spacious backpack where you can fit everything you need for your urban adventures or commute. The back features beautiful stitching, ensuring maximum comfort wherever you go. So, throw the Inchel on your back and set out for adventure.
- Elegant city backpack
- Zip closure covered by a magnetic flap
- Separate padded laptop pocket
- Padded back and straps
- Side pocket for a bottle
| Size | 370 x 410 x 130 mm |
| Material | Synthetic leather, Textile |
| Weight | 700 g |
| Closing | Magnet/pop-stud |
| Pattern | Plain |
| Colour | Black |
| Volume | 19 |
| Style | Elegant, Casual |
| Strap length | 95 - 50 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" " |
| Zipper material | Plastic |
| Properties | Bottle pocket, Padded back, Padded straps, Inner zip pocket, Laptop pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
BACKPACKS
Is it set in your mind that backpacks aren't compatible enough? Allow us to demolish this outdated myth. With our VUCH backpacks, which are very playful and cute, we'll convince you that you can wear them with practically everything. We even think they'll be the most adored piece in your wardrobe.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.