Coraline Brown leather handbag
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
Coraline is the new dimension of the favored leather crossbody Lison. To the unusual cut, we've added rounded handles and more metallic details. It also offers a few…
More informationCoraline is the new dimension of the favored leather crossbody Lison. To the unusual cut, we've added rounded handles and more metallic details. It also offers a few square centimeters more for all your additional essentials. But it still doesn't lack flair.
- Bag made of fibrous leather
- Simple and clean design
- Main closure with a zipper + flap with a hidden magnet
- Detachable crossbody strap
| Size | 210 x 250 x 110 mm |
| Material | Real leather |
| Weight | 492 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Brown |
| Collection | Leather |
| Style | Elegant, Work |
| Strap length | 115 - 130 cm |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Metal |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Silver |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Leather handbags
„There is a first time for everything. That's why we are introducing the first ever collection of leather handbags that will satisfy even the most demanding. Quality first, design that never gets old and elegance that captivates even the most sophisticated eye. In short, there are things that don't change at Vuch! You see it, you try it and you never let go.“
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.