Sygurny Men Grey men's large travel backpack
Color Days bring a burst of colour, plus 25% off with code CD25. Whether you love soft tones, bold combinations or standout pieces, now’s the perfect time to choose
Sygruny is a large travel backpack that provides ample space for longer trips. Thoughtfully organized compartments keep everything neat, while its sturdy construction…
More informationSygruny is a large travel backpack that provides ample space for longer trips. Thoughtfully organized compartments keep everything neat, while its sturdy construction and lightweight design ensure comfortable carrying. Whether you're heading out for a weekend getaway or a longer adventure, Sygruny will always be a reliable companion on your journey.
- Full-length zippered compartment
- External zippered pockets
- Plenty of internal compartments
- Chest strap with buckle
- Luggage attachment strap on the back
- Reflective details on straps
- Padded shoulder straps and back for comfortable carrying
| Size | 480 x 260 x 100 mm |
| Material | Textile |
| Weight | 800 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Grey |
| Volume | 12 |
| Style | Elegant, Work, Travel |
| Strap length | 54 - 98 cm |
| Fits A4 | yes |
| Size NTB" | 11,6" ", 13,3" ", 15,6" ", 17,3" " |
| Zipper material | Plastic |
| Properties | Bottle pocket, Padded back, Padded straps, Hidden pocket, Inner zip pocket, Suitcase strap, Laptop pocket, Reflective elements |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Men's Backpacks
Perfection, simplicity, character, and style. Or would you describe this new collection of men's backpacks differently? A combination of sporty elegance, practical compartment layout, and a balance of simplicity and style is not just what you need, but also what you want. Set your direction and start with a new VUCH backpack.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.