Neliss Creme crossbody handbag with zipper
Up to 50% off means one thing. Pick a piece you’ll love wearing again and again.
The practical Neliss crossbody handbag is an example of elegant sobriety. Lots of practical pockets that you'll make use of and keep everything in order. Although a tidy…
More informationThe practical Neliss crossbody handbag is an example of elegant sobriety. Lots of practical pockets that you'll make use of and keep everything in order. Although a tidy handbag? You can imagine.
- Main zip fastening
- One of the biggest crossbody handbags
- Front pocket with magnet, rear cross pocket with zipper
- Inner zipped pocket, two pockets without fastening
| Size | 300 x 285 x 90 mm |
| Material | Synthetic leather |
| Weight | 560 g |
| Closing | Zipper |
| Pattern | Plain |
| Colour | Beige |
| Style | Casual |
| Strap length | 64 - 124 cm |
| Fits A4 | no |
| Zipper material | Metal |
| For wallet size | Large |
| Colour of fittings | Golden |
| Properties | Long shoulder strap, Inner zip pocket |
| Warranty | 24 months |
Delivery up to 3 working days. You can pay by cash on delivery, transfering the money or online.
In case of any questions do not hesitate to inform our customer service info@vuch.com.
Crossbody
When someone is proud of us, it warms our hearts. But can you believe that your handbag can be proud of you too? One that can do that is a crossbody handbag. You in turn can be proud to be wearing it. Might it be for its practicality, popularity or timelessness? You choose the reason.
Gift wrapping
At VUCH, we pack every order in a beautiful gift box with a bow, so that unwrapping is a joy, whether for yourself or as a gift for someone close to you.
No worries about packing.